Můj příběh

 

"Mou radostí je objevovat a zároveň propojovat jedinečnou moudrost duše, těla a mysli. 

Díky mé vlastní cestě sebepoznání, nyní pomáhám druhým s jejich individuálním - osobním rozvojem, proměnou a růstem."

Napsáno mým Životem
Adéla Karlovská

Čeho si dnes užívám

Smysluplné práce, která zahrnuje pomoc druhým. Znalost vlastní hodnoty avšak stále pokora a láska. Dostatek času a péče o sebe i rodinu. 

Úcta, respekt a porozumění vůči druhým, ale i sobě samé.  Vnitřní naplnění, zodpovědnost vůči sobě a krásné vztahy. 

Toto vše si ve svém životě užívám a dále to rozvíjím, jak sama v sobě, tak pomáhám druhým najít jejich vlastní cestu. 

"Osobní rozvoj je nikdy nekončící cesta. Díky Bohu za to!"

Věnuji se osobnostnímu rozvoji a pomáhám druhým lidem nalézt sama sebe.

"Že vždy nedostaneme to, co si přejeme, je někdy největší štěstí"

Jaká byla moje cesta

Trvalo mi roky se k tomuto dopracovat a vím, že na sobě i druhých chci stále v tomto ohledu pracovat, protože mi to dává smysl a velice mne to baví.

V roce 2010 jsem podlehla syndromu vyhoření. Nebylo to jen díky přepracování, honění se za cíli, za výsledky, za penězi, za dokazováním si a ujišťováním se, že si zasloužím své místo na slunci. Vyhořela jsem i proto, že můj soukromý život se zhroutil. Během pouhých 18-ti měsíců jsem zažila tolik změn a bolesti, což by vydalo na celý život. Svatba, smrt maminky, nová práce, dvakrát stěhování, rozchod a následný rozvod s manželem, odchod z práce a dlouhodobá nezaměstnanost, vlekoucí se nemoc a hospitalizace v nemocnici, vážné finanční problémy. Vrátila se i traumata z dětství, které se najednou dožadovala mé pozornosti a chtěla být řešena a to nejlépe ihned.

„Jsem hrdý na jizvy v mé duši. Připomínají mi, že mám intenzivní život.“ Paulo Coelho

Byla jsem zacyklena

Měla jsem velké bolesti na duši i na těle, které mne ochromovaly a znemožňovaly mi pracovat na sobě. Z bolesti jsem se však chtěla a potřebovala dostat ven, což mi ale způsobovalo jen další stres. Měla jsem tedy pocit, že se propadám jen hlouběji a hlouběji.

Nesmířila jsem se se svou situací, naštěstí. Uvědomila jsem si, že v životě je čas, kdy musíme být moudří, ale také, že je čas, kdy musíme bojovat. A bojovat za svůj život a duši dává smysl. Bojovala jsem a nevzdala to. Vyžadovalo to však obrovskou odvahu postavit se svým strachům, obavám a minulosti. Zároveň mne stálo obrovské úsilí, čas a energii pracovat na tom, abych žila bez bolesti.

„Minulost je pitomina. Je čas se dívat do budoucnosti a vidět před sebou ten správný cíl.“ Henry Ford

Jak to pokračovalo

Začala jsem číst knihy, navštěvovat kurzy, semináře, workshopy. Zkoumat, zkoušet a testovat různé psychosomatické metody léčby duše. Krok po kroku jsem začala vystupovat ze své zacyklenosti v bolesti a zármutku. Studovala jsem jednu metodu léčby za druhou. Některé mne příliš neoslovily a některé jsem si převzala do svého vlastního života a následně do své praxe. Ve svém studiu jsem neustala, stále objevuji zajímavé a obohacující informace.

Začala jsem rozumět sama sobě, druhým a především tomu, proč se mi to vše stalo tehdy a takovým způsobem, kterým se mi to stalo. Dnes již chápu, že, i když to byla nesmírně velká a těžká zkouška, jsem ji potřebovala. Potřebovala jsem vystoupit ze své ulity a nahlédnout na svět, život, sebe i jiné lidi z naprosto odlišné perspektivy. Potřebovala jsem pochopit, kdo jsem, a kterým směrem mám jít. Potřebovala jsem pochopit, kde jsou mé hodnoty, ale i limity. Co je a není v životě důležité. Jak se sebou a druhými pracovat.

Potřebovala jsem poznat, co jsou mé dary, které v sobě mám a mohu předávat druhým. A potřebovala jsem pochopit, že je bezpečné nechat minulost být takovou, jaká byla. Poučit se z ní, sledovat ji jako příběh, jako součást mého života, ale již se jí nenechat negativně ovlivňovat.

„Problémy jsou nevyhnutelnou součástí života. Očekávej je a až přijdou, drž hlavu zpříma, podívej se jim přímo do očí a řekni: "Jsem větší než vy, neporazíte mne." A jdi dál.“

Za co jsem vděčná

Jsem vděčná za tuto nesmírně obohacující zkušenost. Jsem si jistá, že spousta lidí má podobný osud a také se jim podařilo se z něj poučit a naplňovat svůj život. Slabé chvíle byly, jsou a vždy budou, záleží však na tom, jak s nimi naložíme, jak se z nich poučíme, co si z nich vezmeme, a jak jim dovolíme, aby nás obohatily. Také bychom se neměli bát našich chyb. I ty jsou důležitým prvkem v našem životě a rozvoji a i za ně bychom měli být vděčni.

Nechtěla jsem však zůstat jen sama u sebe. Skrz sebe jsem začala zkoumat i lidi kolem sebe a cítím, že mne pomoc druhým velice naplňuje. Uvědomila jsem si, jak jsme každý jedinečný. A každý z nás potřebuje jinou péči a jiný přístup. 

Prostudovala, vyzkoušela, dozvěděla jsem se mnohé. A všechny informace a metody, se kterými pracuji i ve své praxi, chci sdílet s druhými, aby i oni našli svou cestu, harmonii, spokojenost, měli dostatek času pro sebe i rodinu a našli své štěstí.

„Osud míchá karty, hrajeme však my“.

Co jsem se naučila a co předávám druhým

Kombinaci dovedností a schopností 

 • sebe koučink i koučink druhých
 • efektivní práce s časem v pracovním ale i soukromém životě
 • sebe prezentace
 • komunikace v pracovním i soukromém životě
 • řeč těla

Dále techniky

 • motivace sebe i druhých
 • sebereflexe a sebevědomí
 • rozbor charakteristiky osobností
 • všímavost - mindfulness
 • prokrastinace
 • několik druhů meditace
 • jak se naučit soustředit
 • jak řešit a předcházet konfliktům
 • práce se stresovými situacemi
 • co se syndromem vyhoření a jak mu předejít
 • NLP metody a jejich použití v běžném životě
 • čínskou filosofii Feng Shui v prostředí 

Co dnes dělám

Jsem akreditovaná koučka JINAK a pomáhám druhým s jejich osobním růstem a vzděláváním díky individuálnímu přístupu ke každému klientovi. 

Jsem akreditovaná lektorka a mezi mé oblasti, které školím patří zejména leadership, vedenní týmů a motivace lidí. Zároveň prezentační dovednosti, mentoring, komunikace včetně asertivní komunikace a konflikty. Pořádám akreditační kurz MŠMT Kouč. 

Jsem certifikovaný Scrum Master. Školím kurzy Scrum a Scrum Master leadership. 

V osobním rozvoji propojuji systematický koučink s metodami z Neurolingvistického programování, které propojuje naši mysl, tělo a energie, kterou jsou v nás. A zároveň propojuji koučink s energiemi, které nás obklopují pomocí filosofie Feng Shui, neboť Feng Shui se zabývá právě vztahem člověka, jeho životního prostoru v čase a energiemi, které jej obklopují a ovlivňují. 

A proč JINAK?

Protože to dělám jinak.

Jednoduché metody. Používám metody, které jsou snadné a ihned k použití v praxi.

Individuální přístup. Každý z nás je jedinečný, individuální. Každý z nás potřebujeme jiný přístup.

Neurolingvistické programování. Učím, jak propojit tělo a mysl pomocí NLP metod.

Autentické prožitky a vnímání. Co si člověk sám prožije, to má na něj větší efekt.

Komplexní řešení životní situace. Ukazuji, jak propojit tělo, mysl, duši a energie, které máme v sobě, a které nás obklopují.

„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok.“ Paulo Coelho

Kontakt

Jeden telefonát řekne více

Telefon
+420 603 473 570
E-mail
adelka.karlovska@seznam.cz