Jak se z chlapce chlapem státi

Dnešní doba a výchova rodičů napomáhá tomu, že se rodí, nebo se z mužů stávají slabí jedinci, kteří mají slabou mužskou energii a zároveň chladné ženy se slabou ženskou energií.

Je těžké se v tom vyznat….

Je-li chlapec malý, je třeba, aby se k matce připoutal. Když dospěje, potřebuje, aby se zase do matky odpoutal, aby se naučil být zodpovědný sám za sebe, aby se stal skutečným mužem. Zároveň vztah dítěte k matce je prototypem dalších vztahů.

Některé matky však nedovolí, aby se od nich syn odpoutal. A někdy se zase syn nechce odpoutat od matky. Matky ke svým dospělým synům přistupují stále jako k malým chlapcům. Snaží se je chránit a ochraňovat, případně se je snaží měnit, a tedy nepřijímají je, takoví jací jsou.

Je-li chlapec malý, potřebuje zažít ocenění od svého otce, potřebuje být pochválen. Potřebuje být povzbuzován a potřebuje cítit otcovo uznání, aby byl zdravě sebevědomý a odvážný. Aby byl v dospělosti schopen obstát u žen a zároveň obstát i před ostatními muži.

Ve vývoji chlapce je důležité, aby se naučil přirozené mužské agresivitě, průbojnosti a bojovnosti. Proto je v pořádku, jestliže se malí chlapci mezi sebou někdy perou a soupeří spolu. Budují tím svou odvahu, sebevědomí a zároveň schopnost obstát u druhých chlapců, později mužů.

Muži také potřebují mít záměr, směřování a tedy cíl ve svém životě. Muž, který ztratil své směřování a svůj cíl se stává slabým mužem s nízkým sebevědomým.

Mužská vs. ženská energie

Žijeme ve světě byznysu, ženy se musely přizpůsobit mužskému způsobu jednání a chování. To znamená, že se ženy chovají více mužsky – obchodně, aby byly brány seriózně.

Pravá ženská energie pečuje a dává život. Někdy je divoká a krutá. Může jasně zářit, ale také se může jevit temnou.  Jedná se o sílu života, léčivou sílu přírody, životodárnou sílu země, právě tak sílu destrukce, která nakonec pohltí vše, čemu dala vzniknout. Je motivována potřebou lásky, zároveň hledá způsob, jak projevit lásku ve svém srdci.

Pravá mužská energie je plná síly, stává se silou. Není závislá na nikom a ničem. Pokud má muž silnou mužskou energii, pak se cítí být celistvý, cítí se být sám sebou, má svobodnou duši, ale i svobodné vědomí. Přijímá vše, co přijde tak, jak to přijde.

Mužská energie hledá svobodu. Ženská energie hledá lásku.

Jak rozproudit energii a vášeň ve vaší ložnici si přečtěte v mém ebooku 7 tipů pro Vaši ložnici, jak rozproudit vášeň pomocí Feng Shui.

Cesta mužstvím

Jádrem mužství je cílevědomost. Muž řídící se emocemi, má spíše ženskou sexuální esenci. Prioritou mužství je poslání, kam směřuji (cíle-vědomost). Pravého muže zajímá celkový smysl. Je-li muži znám smysl, pak může být celistvý a plně si užívat i vztah se ženou. Pátrá a řeší konflikty. Někdy řeší problém i tam kde není, tím však mnohdy dokazují svou lásku :-). K mužství patří hněv, vášnivá průbojnost, někdy až agresivita.

Žena nikdy nesmí tlumit mužův hněv, neboť tím tlumí i vášeň muže. Muž, který se nedokáže pořádně rozzlobit, se nedokáže ani pořádně rozvášnit. Takové mužství přitahuje skutečné ženství a ženskou bohyni.

Mužství hledá osvobození. Pokud se cítí omezováno, vyčerpáno, v pasti a pod těžkou životní situací nebo zodpovědností, pokud se cítí být vězněm svého života, pak jeho reakcí na tuto zátěž je touha uniknout. Chce pocítit osvobození, nikoli však ukončit vztah se ženou. Mužství při pocitu zátěže a stísněnosti vyhledává svobodu.

Muži ztratili kontakt se svou mužskou sexuální energií. Navenek se zdají dostatečně schopní a silní, ale v jádru jsou oslabení. Ztratili kontakt se svým vnitřním nábojem a se svou jistotou v lásce a v životě. Začali být nerozhodní, nezúčastnění, dezorientovaní. Muži hledají náhražky uspokojení, mohou být posedlí sami sebou, svými plány, auty, ale v nejhlubším nitru jsou bezradní.

Více o sexuální energii si přečtěte v mém článku Sexuální polarita.

Někteří muži v sobě také hledají ženství. Až přehnaně o sebe pečují a stráví hodně času před zrcadlem. Tím ztrácí přirozené mužství, jejich mužství slábne a zejména začínají ztrácet zájem o ženství skrývající se v ženě. Začínají mít menší zájem o ženu a větší zájem o sebe.  Stávají se z nich slabí muži se slabou mužskou energií.

Muž se slabým mužstvím má tendenci sílu ženské energie u ženy potlačovat, protože se jí bojí.

Silná mužská energie je přitahována silnou ženskou energií. Někdy je ženská energie překryta vyvinutou mužskou energií. Žena dosáhne kariérního úspěchu a nechce se své mužské energie vzdát. Přitahuje pak muže, kteří patří ke slabším mužům. Mužům hledající ženu, která by je doplnila svou vysoce vyvinutou mužskou energií, a nikoli svou ženskou sexuální energií.

Tím, že bude žena více a více pracovat na své ženské energii, na skutečné ženské energii, která je plná lásky, vášně, podpory, která je dávající, ale i přijímající, pak díky růstu ženské energie bude růst i mužská energie.

Jsem koučka JINAK a pomáhám druhým s jejich osobním růstem a vzděláváním. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů